Urmărește-ne pe Facebook

Ofertă educațională

Oferta educaţională Liceul Teoretic „Evrika” din or. Rîbniţa este unica instituţie cu predare în limba română din oraş şi una din cele 8 instituţii din stînga Nistrului. Instituţia oferă servicii educaţionale de calitate. Procesul educaţional se desfăşoară în conformitate cu actele normative ale Ministerului Educaţiei din Republica Moldova. Misiunea liceului este de a face personalităţi libere, creatoare, independente şi deschise, capabile să ia decizii proprii, să se adapteze în situaţii de integrare în comunitate, pregătită pentru condiţii de schimbare în societate. Instituţia prestează servicii educaţionale din învăţămîntul general. În liceu activează: I. grupa preşcolară II. învăţămîntul primar- clasele I-IV şi grupa cu program prelungit III. învăţămîntul gimnazial - clasele V-IX IV. învăţămîntul liceal – clasele X-XII

ECHIPA MANAGERIALĂ

ACTIVITĂŢI EXTRAŞCOLARE

BIBLIOTECA ŞCOLARĂ

ORAR

CONSILIUL ELEVILOR

PSIHOLOG ŞCOLAR

Contacteaza-ne

0037355521665