Urmărește-ne pe Facebook

Psiholog şcolar

În liceu activează serviciul psihologic şcolar. Activitatea psihologului cuprinde 4 direcţii de activitate: profilaxie; evaluare psihologică (teste de temperament, caracter; teste proiective; teste de inteligenţă, aptitudini, atenţie, memorie etc); dezvoltare şi remediere psihologică şi psihoconsiliere. Atât elevii cît şi cadrele didactice pot benefecia de consilieri individuale şi de grup pe temele:

  • Stabilirea unor relaţii colegiale armonioase
  • Dezvoltarea abilităţilor de comunicare şi abilităţilor de soluţionare a conflictelor
  • Dezvoltarea sau ridicarea încrederii în sine
  • Cunoaşterea Eului/Sinelui
  • Evaluarea/autoaprecierea stărilor psihice etc.

Orele consultative:

Luni 13 00 - 15 15 (elevii cl. I-XII) individual/grup

Miercuri 14 00 - 14 45 (elevii cl. I-XII)

Joi 12 00 - 13 30 (părinţi, individual/grup)

"Împreună vom găsi o soluţie pentru problemele tale "

Contacteaza-ne

0037355521665